Co powinieneś wiedzieć kupując woki

65
Co powinieneś wiedzieć kupując woki

Być może przygotowałeś listę przepisów, które chciałbyś wypróbować z rodziną, przyjaciółmi lub krewnymi i jesteś gotowy, aby udać się do sklepu lub online, aby kupić nowy artykuł kuchenny. Więc zdecydowałeś się kupić sobie wok do Twojej kolekcji naczyń kuchennych. Ale czy zbadałeś wystarczająco dużo, aby upewnić się, że otrzymujesz tylko to, co najlepsze?

Pierwotnie gotowanie na tych stuletnich naczyniach zrodziło się z konieczności oszczędzania opału poprzez gotowanie potraw na dużej powierzchni grzewczej. Ale pomysł jest nadal popularny i został ulepszony, aby zapewnić znacznie lepsze wrażenia kulinarne, od smażenia na parze, gotowania na parze, duszenia, smażenia i smażenia w głębokim tłuszczu. Jednak, jak w przypadku większości rzeczy, istnieje wiele opcji i musisz rozważyć różne względy. Oto podręcznik, w jaki sposób możesz dokładnie to zrobić.

Materiał:

Dobry zakup powinien obejmować ważenie materiału, który idealnie nadaje się do gotowania. To stuletnie naczynia kuchenne są wykonane z różnych materiałów, w tym stali węglowej i żeliwa, dwóch z najlepszych dostępnych kompozycji strukturalnych.

Te starożytne narzędzia kuchenne początkowo składały się z Stal węglowa, który dobrze przewodzi ciepło i przy regularnym użytkowaniu tworzy gładką, nieprzywierającą powierzchnię. Ale dzisiaj na rynku dostępne są nowe materiały. Zastanów się więc, jak chcesz go użyć, ponieważ każdy materiał oferuje swoje zalety.

Rozmiar:

Podobnie do swojego składu, to podstawowe azjatyckie naczynia kuchenne są również dostępne w różnych rozmiarach. Często ma średnicę od 10 do 16 cali. Ale niektórzy producenci oferują nawet 8 cali, co jest idealne do posiłków jednoosobowych, i większe, które są idealne do dużych partii żywności.

Oprócz liczby osób, z którymi przygotowujesz jedzenie, inne czynniki, takie jak rodzaj używanej kuchenki i Twoje upodobania, również będą miały wpływ na rozmiar, który kupujesz. Przeczytaj więcej o Saute Pan: Wszystko, co musisz wiedzieć

Pokrywa:

Zakup takiego z pokrywką może nie znajdować się na szczycie listy priorytetów. Istnieje jednak kilka korzyści z wyboru woków, które je mają, na przykład możliwość gotowania składników na wolnym ogniu i gotowanie potraw na parze zamiast ciągłego smażenia. Rozważ także te zalety.

Baza:

Większość tych naczyń kuchennych dostępnych na rynku będzie miała zakrzywioną podstawę. Ale możesz również wybrać płaską, w zależności od potrzeb kulinarnych.

Zakrzywiona podstawa jest skuteczna w przerzucaniu jedzenia, ponieważ pozwala na szybki przepływ ciepła po powierzchni, a jednocześnie ładnie utrzymuje jedzenie. Jeśli jednak gotujesz na płaskim blacie lub na kuchence elektrycznej, najlepiej jest zamiast tego wybrać naczynia kuchenne z płaskim dnem. Płaska podstawa lepiej pasuje do kuchenki elektrycznej.

Uchwyty:

Oryginalny projekt i konstrukcja tego zabytkowego narzędzia kuchennego obejmuje dwa metalowe uchwyty z boku, zapewniające lepszy system podnoszenia i umieszczania. W dzisiejszych czasach te płaskodenne mają długą drewnianą rączkę z jednym małym uchwytem. Tymczasem większość zakrzywionych podstaw nadal ma dwa małe uchwyty, które ułatwiają podnoszenie.

Warto również zwrócić uwagę na rączkę wykonaną z materiałów drewnianych, aby ułatwić przenoszenie, nawet bez użycia uchwytu na garnek.

Istnieje wiele rodzajów naczyń do wyboru, ale wybór idealnego poprawi Twoje wrażenia z gotowania w sposób, którego nigdy nie wyobrażałeś sobie. Wybierz więc taki, który odpowiada Twoim potrzebom, budżetowi, preferencjom i stylowi gotowania.

Ähnliche Beiträge

Leave a Reply