Czy warto uzyskać certyfikat PMP?

53
Czy warto uzyskać certyfikat PMP?

Bez względu na to, jak dobry jest zespół i jak wydajna jest metodologia, jeśli nie rozwiążemy właściwego problemu, projekt się nie powiedzie. –Woody Williams

Rzeczywiście, doprowadzenie projektu do pomyślnego zakończenia nie jest łatwym zadaniem. Co więcej, jeśli nie postępujesz zgodnie z najlepszymi praktykami zarządzania projektami, istnieje większe prawdopodobieństwo porażki. Zarządzanie projektami to bardziej wizja; tworzymy cele i zadania projektowe, a następnie kreujemy sposób ich osiągnięcia. Innymi słowy, początkowy obraz projektu i jego zakresu jest właśnie wizją. Zarządzanie projektami nie jest umiejętnością, z którą ludzie się rodzą i nie można jej odnieść od pierwszego dnia. Zarządzanie projektami, ludźmi, czasem i zadaniami przychodzi naturalnie wraz z doświadczeniem. Oprócz doświadczenia można wziąć szkolenie z zarządzania projektami online, aby zdobyć odpowiednie umiejętności i zostać doświadczonym kierownikiem projektu.

Kiedy mówimy o zarządzaniu projektami, koniecznie trzeba natknąć się na certyfikację Project Management Professional lub PMP. Administrowany przez światowej sławy Instytut Zarządzania Projektami (PMI), certyfikat PMP jest wysoko cenionym poświadczeniem wśród firm na całym świecie. Pokazuje Twoją zdolność do obsługi wszystkich pięciu faz zarządzania projektem – inicjowania, planowania, wykonywania, monitorowania i kontroli oraz zamykania. Certyfikacja PMP, obejmująca teraz podejścia zwinne, predykcyjne i hybrydowe, potwierdza Twoje doświadczenie i wiedzę w zakresie kierowania projektami w każdym sposobie pracy.

W tym artykule daj nam znać, czy certyfikacja PMP jest naprawdę warta twojego czasu i wysiłku.

Czy certyfikacja PMP jest tego warta?

Oczywiście! Certyfikacja PMP jest bardzo korzystna dla Twojej kariery.

Poniżej omówiono niektóre z najważniejszych powodów, dla których mówimy to z taką pewnością.

  • Chcesz wykazać się umiejętnościami zarządzania projektami?

Cóż, certyfikacja PMP jest prawdopodobnie najlepszym poświadczeniem w twoim CV, które pokazuje twoje umiejętności zarządzania projektami. Oznacza to, że możesz posługiwać się globalnym językiem zarządzania projektami i wprowadzać najlepsze praktyki dla przydzielonych Ci projektów. Możesz przejąć obowiązki i jasno zrozumieć, jak zarządzać trzema ograniczeniami projektu – czasem, zakresem i kosztami. W związku z tym organizacje będą miały do ​​ciebie większe zaufanie.

  • Chcesz poprawić swoje perspektywy płacowe?

Certyfikacja PMP to rozwiązanie jednoetapowe, jeśli chcesz zarabiać wysokie pensje na stanowisku kierowniczym. Wykazanie swojej wiedzy w zakresie zarządzania projektami wymaga dużego doświadczenia, ale certyfikacja PMP może to zrobić za Ciebie i zwiększyć Twoją wiarygodność. To z kolei poprawia Twoje perspektywy płacowe. Według PMI, posiadacze certyfikatu PMP zarabiają około 25% wyższe pensje niż niecertyfikowani menedżerowie w USA. Liczba ta wyniosła imponującą kwotę 123 314 dolarów w samym 2019 roku dla certyfikowanych profesjonalistów. Przeczytaj więcej o pytaniach o zrzuty egzaminu Cisco 350-601 w celu uzyskania certyfikatu.

  • Chcesz zwiększyć swoje możliwości nawiązywania kontaktów?

Kiedy ludzie ubiegają się o certyfikat PMP, zwykle ubiegają się o członkostwo w PMI. Teraz, jeśli uda Ci się uzyskać certyfikat PMP, otrzymujesz dostęp do szeregu zasobów oferowanych przez PMI. Będziesz mógł uczestniczyć w ważnych seminariach, wydarzeniach i nie tylko, aby poszerzyć swoją wiedzę z zakresu zarządzania projektami. Łącząc się z podobnie myślącymi rówieśnikami poprzez takie wydarzenia, ludzie mogą zwiększyć swoje nawiązywanie kontaktów i zbadać różne dostępne możliwości kariery.

  • Chcesz awansować?

W twojej karierze jest taki moment, w którym rozwój jest dość ograniczony. Możesz więc zdobyć certyfikat PMP, aby uzyskać awans. Organizacje ufają temu poświadczeniu i uświadomią sobie, jak poważnie traktujesz zarządzanie projektami. Ostatecznie rozpoznają Twoje umiejętności i awansują na bardziej ambitne stanowiska. Wystarczy, że zastosujesz umiejętności zdobyte dzięki PMP i pokażesz jego wpływ na projekt.

  • Czy jesteś otwarty na pracę w innej branży?

Zarządzanie projektami nie ogranicza się tylko do branży IT; jest to równie ważne w budownictwie, bankowości i finansach, handlu detalicznym, eCommerce, komunikacji, inżynierii i innych branżach biznesowych. Jeśli więc chcesz poznać swoje umiejętności w innej domenie, certyfikat PMP może pomóc w dokonaniu zmiany. Jak wspomina PMI, dzięki temu poświadczeniu możesz pracować praktycznie w dowolnej branży. Co więcej, możesz otworzyć drzwi do ofert pracy dostępnych na całym świecie, ponieważ PMP jest obecny w ponad 200 krajach.

Złóż wniosek o certyfikację PMP już dziś!

Jeśli odpowiedzi na powyższe pytania są twierdzące, to certyfikacja PMP jest zdecydowanie warta Twojego czasu i wysiłku. Udana kariera czeka na Ciebie, jeśli nie zastanawiasz się nad dodaniem tego poświadczenia do swojego CV. Kiedy będziesz gotowy do złożenia wniosku, upewnij się, że spełniasz kryteria kwalifikacyjne – czteroletni stopień naukowy, 36 miesięcy prowadzenia projektów i 35 godzin formalnego szkolenia z zarządzania projektami. Jeśli spełnisz wszystkie z nich, musisz przystąpić do rygorystycznego egzaminu PMP składającego się ze 180 pytań do rozwiązania w 4 godziny. Pytania opierają się przede wszystkim na trzech obszarach – środowisku biznesowym, ludziach i procesach.

Jak wspomniano, przed przystąpieniem do egzaminu PMP wymagane jest 35 godzin szkolenia z zarządzania projektami. Dlatego znajdź autoryzowanego dostawcę szkoleń PMI i zapisz się na szkolenie przygotowawcze PMP. Otrzymasz od razu wszystkie materiały szkoleniowe i inne zasoby, a także będziesz miał szansę uczyć się od instruktorów, którzy sami posiadają certyfikat PMP. W końcu będziesz miał kwitnącą karierę w zarządzaniu projektami.

Ähnliche Beiträge

Leave a Reply