Czym CELTA różni się od innych?

52
Czym CELTA różni się od innych?

Być może nie jest zaskakujące, jak jedną z najczęstszych karier dla osób mówiących po angielsku poza Stanami Zjednoczonymi jest próba nauczenia języka ojczystego, ale uzyskanie referencji do tego zawodu może wydawać się pływaniem w zestawie słów modnych: Tefl, TOEFL, Certyfikacja CELTA i nie tylko. Jakie są więc oczekiwane i zauważalne różnice, a co najważniejsze, która z nich byłaby najlepsza dla Twojego życia zawodowego?

Ponieważ każda klasa zapewniająca CELTYCKI powinien rzeczywiście przestrzegać surowych kryteriów i rekrutować nauczycieli, którzy zostali akredytowani przez Cambridge, jest również powszechnie uważany za najbardziej renomowany ze wszystkich programów TEFL; ponadto w ogłoszeniach o pracę dla Nauczycieli języka angielskiego często można przeczytać, że obecnie CELTA jest obowiązkiem zatrudnienia.

Certyfikacja CELTA nie jest to jednak jedyna dobra akredytacja TEFL. Wiele dodatkowych programów spełnia te same kryteria, co program CELTA, a wiele z nich wykracza nawet daleko poza.

Kluczowe rozróżnienie polegałoby na tym, że chociaż doskonałość edukacji, którą subskrybujesz, jest prawie zapewniona dzięki CELTA, naprawdę będziesz musiał odrobić trochę więcej pracy domowej z TEFL, aby upewnić się, że szkoła oferuje to, do czego dążysz.

Przyjrzyjmy się różnicom między programami CELTA i być może innymi programami TEFL i zobaczmy, który z nich jest dla Ciebie idealny.

Dysproporcje długości między CELTA i TEFL

Na początku programu CELTA kandydaci muszą zaliczyć 120 godzin zajęć lekcyjnych i 6 godzin doświadczenia w nauczaniu (asystent nauczycielski) z prawdziwymi studentami ESL. Większość certyfikacji CELTA jest kompleksowa i trwa 4 tygodnie, chociaż niektóre instytucje CELTA zapewniają akredytację CELTA w niepełnym wymiarze godzin, którą można uzyskać już w 3 miesiące. Przeczytaj więcej o Zalety zapisywania się na kursy online.

Długość programu niewątpliwie wpłynie na Twój wybór kursu, ale pamiętaj, że w zależności od tego, jak długo zajmie Ci uzyskanie referencji, korzystny program będzie prawdopodobnie wymagał 100 godzin zajęć lekcyjnych i co najmniej 6 godzin zajęć nauczanie w klasie przed wydaniem certyfikatu.

Różnice w intensywności między CELTA i TEFL

Zazwyczaj kursy CELTA wymagają, aby studenci przybyli na pełny etat, program kwartalny, zwykle obejmuje sześciogodzinne sesje i znaczny ładunek badawczy, który obejmuje strategie instruktażowe do pracy w terenie, a także cztery zadania papierowe. W efekcie miesięczny program CELTA to kompleksowe przedsięwzięcie.

Akredytacja CELTA jest trudna do uzyskania, chociaż jako osoba ucząca się w niepełnym wymiarze godzin, ponieważ program nauczania zakłada, że ​​rejestrujący dobrze rozumieją podstawy gramatyki języka angielskiego, co nie zawsze ma miejsce, nawet jeśli jesteś native speakerem języka angielskiego.

CELTA vs. TEFL: Jaka jest różnica?

Chociaż certyfikat CELTA jest droższy niż inne certyfikaty TEFL, może być opłacalny. Pomimo kosztów, oto kilka powodów, dla których możesz wybrać CELTA:

Jest rozpoznawany na całym świecie, umożliwiając studentom CELTA ubieganie się o pracę, która byłaby niedostępna dla kogoś z mniej znanymi referencjami. Nawet jeśli zatrudnienie jest ogłaszane jako dostępne dla każdego z kwalifikacjami TEFL, zgłoszenie na okaziciela CELTA może być traktowane priorytetowo.

Ponieważ jest profesjonalnie zbadany, jest to bezpieczny i gwarantowany wybór, jeśli nie mielibyśmy dużo czasu na badanie zasadności różnych Certyfikaty TEFL.

Pracodawcy na całym świecie chwalą CELTA jako najbardziej poszukiwaną kwalifikację TEFL. Jak wynika z sondażu Cambridge English przeprowadzonego w 2015 r., 70% rekrutujących pracowników wyraźnie ubiega się o CELTA. Wykryli 350 skierowań do CELTA po przeanalizowaniu 500 ogłoszeń z 23 globalnych platform poszukiwania pracy w 56 krajach. Tylko 9% firm w Wielkiej Brytanii chciało, aby ich instruktorzy posiadali CELTA!

Dodatkowo część programu jest całkowicie poświęcona szkoleniom korporacyjnym i pośrednictwu pracy po ukończeniu studiów.

Ähnliche Beiträge

Leave a Reply