Jak wybrać idealnego organizatora wydarzeń dla swojego wyjątkowego wydarzenia?

61
Jak wybrać idealnego organizatora wydarzeń dla swojego wyjątkowego wydarzenia?

Doskonale wiemy, że planowanie wydarzenia może być trudnym zadaniem, a jeśli potrzebujesz pomocy eksperta, event planner z pewnością może być świetnym partnerem. Niezależnie od tego, czy organizujesz duże wydarzenie z setką gości, czy małe, kameralne wydarzenie (co jest obecnie normą – i regulaminem – w dzisiejszych czasach), opłaca się mieć po swojej stronie kogoś, kto może podsunąć Ci doskonałe pomysły i odpowiednie planowanie spraw, aby Twoje wydarzenie działało. Ale posiadanie organizatora wydarzeń to jedno – wybór właściwego to drugie. Zanim stworzysz listę potencjalnych planistów wydarzeń, najpierw musisz znać cele wydarzenia, rynek docelowy lub listę gości, wiadomość, którą chcesz przekazać, i cele końcowe. W grę wchodzi również Twój budżet. Gdy już je masz, nadszedł czas, aby wybrać planer wydarzeń. Oto, w jaki sposób możesz wybrać idealnego planera wydarzeń na wyjątkowe wydarzenie.

  • Dowiedz się o ich obszarze/obszarach specjalizacji

Najpierw musisz dowiedzieć się, czy Twój potencjalny organizator wydarzeń będzie odpowiedni dla rodzaju lub rodzaju wydarzenia, które organizujesz, i Twojej organizacji. Kiedy przeglądasz swoich potencjalnych klientów, dowiedz się, z jakimi wydarzeniami zwykle pracują; czy są bardziej zaznajomieni z wydarzeniami biznesowymi lub prywatnymi, czy też z jednym i drugim? Zapytaj ich, czy zaplanowali wydarzenie podobne pod względem zakresu i stylu do Twojego, a jeśli mogą udzielić Ci referencji, byłoby jeszcze lepiej.

Ważne jest również, abyś wiedział o ich usługach, ponieważ musisz dowiedzieć się, czy mogą poradzić sobie z tym, czego potrzebujesz. Czy pomagają w znalezieniu miejsc i czy mogą zorganizować potrzeby cateringowe Twojej imprezy? Czy zajmują się usługami AV, zakwaterowaniem, transportem i personelem; czy mogą ci w tym pomóc lub polecić kogoś, kto może to zrobić? Każdy porządny planista wydarzeń, taki jak www.oasisevents.co.uk, będzie mieć również listę dostawców i miejsc oraz ugruntowane relacje z nimi, co oznacza, że ​​prawdopodobnie mogą pomóc Ci w zawarciu umowy, której nie bylibyście w stanie zawrzeć w pojedynkę.

  • Określ ich opłaty i dodatki

Od samego początku musisz również ustalić opłaty wybranego przez siebie organizatora wydarzeń, aby nie doznać nieprzyjemnych niespodzianek po zakończeniu wydarzenia. Jak pobierają opłaty za swoje usługi? Czy pobierają procent, stałą opłatę, stawkę godzinową lub koszt na gościa? Czy będą pobierać opłaty za dodatkowy personel i czy ich koszt podróży jest wliczony w cenę? Naprawdę nie ma „właściwej” opłaty; decyzja, którą podejmujesz, może opierać się na tym, co jest dla Ciebie najbardziej do zaakceptowania. Ale musisz również dowiedzieć się, kiedy żądają płatności i jakie metody płatności akceptują.

Są też inne względy – jednym z nich jest to, kto będzie obecny podczas twojego wydarzenia? Osoba, która codziennie zajmuje się załatwianiem spraw, może być inna niż osoba, która uczestniczy w twoim rzeczywistym wydarzeniu, więc dowiedz się również o tym. Najlepiej, jeśli masz jedną osobę odpowiedzialną z dodatkowym personelem zgodnie z wymaganiami, ponieważ ogranicza to zamieszanie i pozwala nawiązać kontakt z organizatorem wydarzeń.

Ähnliche Beiträge

Leave a Reply