Jak zwiększyć koncentrację uwagi podczas nauki?

55
Jak zwiększyć koncentrację uwagi podczas nauki?

Mogłeś chcieć zwiększyć swoją zdolność koncentracji, jeśli kiedykolwiek odkryłeś, że trudno jest wykonać trudne zadanie, przygotowany do ważnego egzaminulub spędził trochę czasu na wybrednych projektach. Uwaga odnosi się do wysiłków poznawczych, które podejmujesz, do wszystkiego, na czym się teraz koncentrujesz lub studiujesz. Często myli się to z czasem trwania uwagi, ale ilość czasu, przez którą możesz się skupić na czymkolwiek, jest kwestią niepokojącą.

Z kilku powodów długość uwagi i skupienia może się różnić. Niektórzy ludzie mają więcej trudności z rozpraszaniem uwagi. Niektóre czynniki, takie jak wiek i brak snu, mogą również wpływać na Twoją koncentrację. Ale w przypadku uczniów jest coraz trudniej, ponieważ mają wiele elementów rozpraszających, takich jak smartfony, gry itp. Przyjrzyjmy się niektórym innym czynnikom, które pociągają za sobą brak uwagi.

Co powoduje brak uwagi?

Intelekt człowieka jest bardzo zdenerwowany. Być może pierwsza szansa, jaką daje, jest bardzo tendencyjna, by odejść. Ale ze względu na jego niestabilny charakter nie można naprawdę winić umysłu. Jednak wszystko, co możesz zrobić, to uczynić go bardziej skupionym i skoncentrowanym. Zwiększa to Twoją produktywność i sprawia, że ​​jesteś bardziej efektywny w wykonywaniu swojej pracy. Skupiasz się na tym, jak długo możesz skoncentrować się na zadaniu bez łatwego rozpraszania się. Wielu nauczycieli, w tym doradców, uważa, że ​​ważne jest, aby wykonywane zadania koncentrowały się na jednej czynności.

Wzrost bodźców zewnętrznych sprawił, że w minionej dekadzie coraz trudniej było utrzymać skoncentrowaną uwagę. Według większości psychologów jest to jednak niezwykle zależne od zadania. Sposób, w jaki kierujemy naszą uwagę, zależy od znaczenia pracy, naszego zainteresowania, otaczających nas bodźców itp. Kilkoro z was prawdopodobnie straciło uwagę, gdy czytaliście ten artykuł i zaczęli przeglądać Facebooka, przeglądać e-maile lub odpowiadać na pytanie, które zadają twoje dzieci. Dzieci często walczą o zachowanie ostrożności, ale znacznie częściej poddają się, dopóki naprawdę nie spróbują, jeśli dostaną zadanie, które uważają za wymagające lub trudne.

Studenci są najbardziej narażeni na utratę uwagi podczas nauki lub przygotowań do egzaminu. Oto kilka wskazówek, które mogą Ci pomóc!

Nasze najlepsze wskazówki, jak zwiększyć koncentrację podczas nauki

  • Włącz ćwiczenia fizyczne

Uczniowie, którzy często tracą zainteresowanie, osiągają lepsze wyniki, jeśli są oferowane krótkie przerwy na aktywną grę. Zatrzymywanie się na piłkę treningową i rozpadanie się na kawałki, a także okresy zabawy na świeżym powietrzu mogą pomóc dziecku z uwagą zachować koncentrację. Młodzieniec może być również bardziej zaangażowany, jeśli zacznie od 15 minut energicznej gry przed żmudną aktywnością lub sesją nauki.

Jeśli odkryjesz, że dzieci nie mogą pozostać w aktywności, niezależnie od tego, co robisz, może to być szansa na rozbicie materiału na mniejsze okresy. Co więcej, przez 2 do 5 minut rocznie młodzież może skupić się na jednym zadaniu.

Jeśli wszyscy lub wszyscy twoi uczniowie muszą zmienić ramy czasowe, zrób to. Uczeń cierpiący na koncentrację musi z czasem zademonstrować swoją pracę już po krótkim czasie. To przerywa pracę i umożliwia młodym niesłabnącą dalszą pracę.

  • Unikaj wielozadaniowości:

Powinieneś przestać to robić teraz, gdy jesteś kimś, kto chce osiągnąć wielozadaniowość. Zamiast tego postaraj się osiągnąć jeden cel na raz. Chociaż możesz mieć ochotę na wielozadaniowość, to dokładnie odwrotnie, pomaga ci osiągnąć więcej pracy. Musisz poświęcić trochę więcej czasu na powtarzanie części swojej pracy, aby wiedzieć, gdzie skończyłeś, jeśli ciągle zmieniasz między czynnościami.

To zmienia twoją koncentrację i osłabia twoją uwagę. W efekcie spędzasz więcej czasu na robieniu rzeczy, niż robieniu ich szybko. To tworzy napięcie i niepokój. Skoncentruj się na jednym przedmiocie podczas nauki i ułatw sobie szybsze osiągnięcie celów i uzyskanie skupienia przypominającego laser.

  • Poświęć czas na ćwiczenia:

Trening może nie tylko poprawić kondycję; poprawia koncentrację i możesz wybrać się na krótki spacer. Aktywność fizyczna poprawia regulację poznawczą. Uczniowie z ADHD, którzy biorą udział w 20-minutowym umiarkowanym szkoleniu, mogą skoncentrować się na większej liczbie lepszych ocen wyników w nauce, szczególnie w zakresie rozumienia czytania.

Sen jest kluczowy:

Prawidłowy sen jest bardzo potrzebny, aby zachować koncentrację podczas nauki. Ale dzisiaj, z różnych powodów, wielu z nas nie śpi do późna. Prowadzi to do wielu problemów, takich jak napięcie, niepokój i słabsza koncentracja. Rezultatem są różne trudności, takie jak napięcie, niepokój i obniżony poziom skupienia. Spowalnia również czas reakcji, sprawiając, że dalsze zadania skoncentrowane na koncentracji, takie jak prowadzenie pojazdu, są niezwykle ryzykowne.

Przy odpowiedniej ilości snu Twój mózg wzmacnia połączenia między komórkami, reaktywuje dawne wspomnienia, a także przekazuje informacje z krótkiego do długiego okresu. Dlatego budzisz się z nowym nastawieniem i większym skupieniem, co znacznie ułatwia naukę.

Ostatnie słowo:

Solidna koncentracja może pomóc ci być o wiele bardziej kreatywnym, bardziej skłonnym do współpracy i odnoszącym większe sukcesy w karierze akademickiej. Może to być tak proste, jak zmiana niektórych podstawowych codziennych nawyków, aby zapewnić sobie odpowiednią ilość snu i odpowiednią dietę. Staraj się wyznaczać mniejsze cele i eliminuj rozpraszacze, jeśli to nie zadziała. Zmiana punktu widzenia w celu zwiększenia zainteresowania tym, co robisz w tej chwili, może sprawić, że uwierzysz, że jest tam, gdzie potrzebujesz się skupić.

Studiowanie to rodzaj procesu, który wymaga niezachwianego skupienia i uwagi. Jednak wiele elementów utrudnia koncentrację podczas nauki. Kluczem do sukcesu jest wyeliminowanie tych zakłóceń i poświęcenie czasu na relaks umysłu, zanim zaczniesz go ćwiczyć, aby był skupiony podczas nauki.

Gorąco polecamy wprowadzenie pewnych zdrowych zmian do swojego stylu życia i świadomy wysiłek, aby pozostać skoncentrowanym. Zwiększenie i utrzymanie koncentracji podczas nauki nie jest takie trudne, jak się wydaje.

Ähnliche Beiträge

Leave a Reply