Kiedy należy wymienić klocki hamulcowe?

56
Kiedy należy wymienić klocki hamulcowe?

Klocki hamulcowe mają kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa Twojego samochodu, dlatego warto wiedzieć, kiedy należy je wymienić. Aby Twój samochód przeszedł przegląd techniczny, będziesz potrzebował ich również w dobrym stanie, co oznacza, że ​​powinny być czyste i mieć co najmniej 1,5 mm grubości.

Kredyt obrazu

Jak długo wytrzymują klocki hamulcowe?

Trwałość klocków hamulcowych zależy od kilku czynników. Ceramiczne klocki hamulcowe są najtrwalsze, zaraz za nimi plasują się klocki wykonane z materiałów metalowych. Podpaski organiczne są krótkotrwałe i będą wymagały regularnej wymiany.

To, jak długo wytrzymają klocki hamulcowe, będzie również zależeć od stylu jazdy, który zwykle prowadzisz. Jazda z zatrzymywaniem się i ruszaniem w zabudowanym ruchu miejskim powoduje znacznie większe zużycie hamulców niż jazda autostradą. Podobnie, im więcej holujesz i przewozisz ciężkie ładunki, tym szybciej zużywają się klocki hamulcowe.

Innym czynnikiem jest układ hamulcowy Twojego samochodu, który jako pierwszy załącza przednie hamulce, co oznacza, że ​​klocki zużywają się szybciej. Dlatego musisz je regularnie sprawdzać, ponieważ mogą wytrzymać od 25 000 do 70 000 mil.

Jak mogę sprawdzić klocki hamulcowe?

Sprawdzenie klocków hamulcowych jest niezbędne, aby upewnić się, że pojazdy przejdą przegląd techniczny. Bez tego nie będziesz w stanie uzyskać najlepszej oferty ubezpieczenia komunikacyjnego z porównywarki, takiej jak https://www.quotemetoday.co.uk/motor-trade-insurance.

Kredyt obrazu

Miej oko na wszystkie lampki ostrzegawcze, ponieważ poinformują Cię o stanie hamulców – weź samochód na przegląd techniczny z lampką ostrzegawczą wyświetlającą się i jest to automatyczna awaria. Dość łatwo jest również samodzielnie przyjrzeć się klockom hamulcowym lub użyć słomki do picia – powinieneś być w stanie zobaczyć co najmniej 3 mm klocka hamulcowego na każdym kole. Jeśli nie, zabierz go do najbliższego warsztatu samochodowego na kontrolę.

Innym dobrym wskaźnikiem jest to, jak działają hamulce podczas jazdy. Jeśli są gąbczaste po naciśnięciu pedału hamulca lub słyszysz pisk lub zgrzytliwy dźwięk, Twoje hamulce wymagają uwagi. Jeśli twój samochód zjeżdża na jedną stronę, może to być kolejny znak, że klocki się zużywają.

Nigdy nie próbuj samodzielnie wymieniać ani montować klocków hamulcowych, chyba że jesteś wykwalifikowanym mechanikiem samochodowym. Możesz unieważnić gwarancję na samochód lub zaryzykować bezpieczeństwo pasażerów, jeśli są one nieprawidłowo zamontowane.

Leave a Reply