Przydatne wskazówki dotyczące łatwiejszego porzucania przedszkola dla dzieci i rodziców

63
Przydatne wskazówki dotyczące łatwiejszego porzucania przedszkola dla dzieci i rodziców

Jako rodzic chcesz, aby Twoje dziecko miało to, co najlepsze. Jeśli chodzi o zbadanie możliwości programy opieki dziennej, chcesz mieć pewność, że umieszczasz swoje dziecko we właściwej placówce i personelu. Musisz wiedzieć, że wybrałeś najlepszego dostawcę opieki dziennej, takiego, który ma korzystny stosunek liczby dzieci do nauczycieli i zapewnia wysokiej jakości edukację.

W końcu nie powierzysz nikomu opieki i dobrego samopoczucia swojego dziecka. Przeprowadzisz wyczerpujące badania, poprosisz o rekomendacje, zapoznasz się z opiniami poprzednich klientów i sprawdzisz kwalifikacje personelu i nauczycieli, którzy pracują z Twoim dzieckiem.

Ale jak najlepiej wskazówki dotyczące opieki dziennej, Twoja wiedza i doświadczenie w przeprowadzaniu rozmów kwalifikacyjnych z potencjalnymi kandydatami i ich personelem są ważne, ale tylko do pewnego stopnia. Stamtąd czeka cię jeszcze bardziej strome wzgórze, na które trzeba się wspiąć, że tak powiem. Wyzwanie, które raz po raz przeszkadzało i frustrowało tych samych sumiennych rodziców.

Jest to nieunikniona trudność podrzucenia dziecka na pierwszy dzień w placówce opieki dziennej, którą ostatecznie wybrałeś. Wiek dziecka nie zawsze determinuje stopień braku zainteresowania dziecka uczęszczaniem do tego przedszkola, chociaż młodsze dzieci są prawdopodobnie bardziej narażone na publiczne załamanie się pierwszego dnia.

Lęk separacyjny może być dla wielu dzieci prawdziwym głębokim lękiem. Martwią się, że przez jakiś czas będą z dala od ciebie, nie wspominając o tym, że są zmuszeni do interakcji z nieznajomymi i twarzami, których nie znają. Opiekunowie rozumieją tego rodzaju przeszkody w chęci dziecka do uczęszczania do przedszkola, ale może być o wiele łatwiej dla Ciebie i Twojego dziecka, jeśli podejmiesz wstępne kroki przed tym pierwszym dniem. Od Ciebie zależy, czy uspokoisz swoje dziecko, że nowy etap jego rozwoju będzie wspaniały. Im bardziej jesteś pozytywnie nastawiony i optymistyczny, tym większe prawdopodobieństwo, że Twoje dziecko zacznie czerpać energię i sprawi, że odpadniesz o wiele łatwiej.

Bierz rzeczy powoli

Powolne rozpoczynanie pracy jest kluczem do tego, aby Twoje dziecko poradziło sobie z pierwszym porzuceniem w przedszkolu bez żadnych dziwactw. Nigdy nie możesz tego robić za wolno ani za wcześnie. Celem jest uniknięcie przytłoczenia malucha poprzez wprowadzenie go do zbyt dużej nowej stymulacji. Przyjazne twarze są nadal dziwne dla dziecka i może to wywołać niepokój.

Więc zacznij przyprowadzać dziecko do przedszkola trochę wcześnie, przed pierwszym dniem. Zapytaj, czy możesz zabrać dziecko do placówki, aby spotkać się ze wszystkimi osobiście, jeden na jednego. Obejmuje to wszystkich nauczycieli i personel, z którymi Twoje dziecko może się kontaktować w normalnych godzinach pracy.

Chodzi o zmniejszenie nieznanego i stłumienie wszelkich obaw, które dziecko może mieć, gdy spróbujesz je podrzucić.

Omów każdy krok w całości

Porozmawiaj z dzieckiem, aby wyjaśnić, co się dzieje. Bądź szczery w kwestii tego, dokąd zabierasz swoje dziecko, dlaczego zabierasz je do przedszkola i czego może się spodziewać w ciągu dnia. Ponownie chodzi o unikanie nieznanego. Im lepiej dziecko jest poinformowane o aktualnym stanie rzeczy, tym lepiej będzie przygotowane do przygotowania się na to, co ma nadejść.

Dziecko prawie na pewno będzie miało mnóstwo pytań. Postaraj się odpowiedzieć na nie wszystkie w pełni i tak szczerze, jak to tylko możliwe. Na te pytania można odpowiedzieć podczas wstępnej wizyty w przedszkolu, aby porozmawiać z nauczycielami i personelem, ale prawdopodobnie będzie więcej pytań w dalszej kolejności.

Zawsze staraj się na nie odpowiedzieć i nie denerwuj się ani nie skróć. Dziecko jest niepewne, a nawet boi się uczęszczać do tego nowego przedszkola. Od Ciebie zależy, czy dziecko poczuje się mniej przestraszone i bezpieczniejsze w swojej obecności. Nie oczekuj, że rozmowa się na tym zakończy, Twoje dziecko będzie chciało omawiać swoje doświadczenia z każdego dnia, a Ty powinieneś być chętny, aby usłyszeć, jak się sprawy mają.

Znajomość

Na koniec pozwól dziecku zabrać z domu zabawkę lub kocyk, który zapewni to znajome uczucie otuchy. Pozwól dziecku mieć ten przedmiot przy sobie w przedszkolu, ponieważ zapewni to pewien poziom komfortu, gdy jest nieśmiałe lub przestraszone, gdy przyzwyczaja się do nowego otoczenia.

Ähnliche Beiträge

Leave a Reply