Skuteczne sposoby na udrożnienie toalety, która nie odpływa

52
Skuteczne sposoby na udrożnienie toalety, która nie odpływa

Dla wielu ludzi jest to jeden z najgorszych koszmarów, kiedy ciągniesz spłukiwanie i zamiast spływać woda zaczyna się podnosić.

Teoretycznie powinien się zatrzymać, zanim miska się przepełni. Ale zostaniesz z niezdatną do użytku toaletą. Dobrą wiadomością jest to, że możesz to naprawić, wystarczy użyć jednej z poniższych metod.

Może to cię powstrzymać od wezwania hydraulika w nagłych wypadkach, ale wskazane jest, aby hydraulik sprawdził za Ciebie rury.

Dlaczego drewniaki toaletowe

O wiele łatwiej jest odblokować toaletę, jeśli wiesz, dlaczego tak się dzieje. Najczęstszym problemem jest po prostu zablokowanie pułapki. Jeśli zajrzysz pod zlew, zobaczysz pułapkę, która tworzy kształt litery „S” lub „P” poniżej zlewu. To zatrzymuje wystarczającą ilość wody, aby zapobiec przedostawaniu się zapachów z kanalizacji do twojego domu.

Twoja toaleta ma ten sam system, różnica polega na tym, że jest wbudowany w toaletę, dzięki czemu jest mniej widoczny. Jeśli niewłaściwe produkty zostaną wyrzucone do toalety, takie jak zabawki lub produkty sanitarne, złapią się w tej sekcji pułapki i będą blogować na ścieżce. Zapobiega to opróżnianiu toalety.

Tłok

Pierwszym krokiem jest zdobycie tłok do toalety, tak, istnieją różne rodzaje tłoków! Możesz delikatnie przesuwać to w górę iw dół, zakrywając podstawę toalety. Tłok wytwarza podciśnienie, które może pomóc przesunąć blokadę.

Świder toaletowy

W efekcie jest to kawałek metalu. Jest wystarczająco elastyczny, aby przejść przez pułapkę do rur, ale wystarczająco mocny, aby popychać przedmioty przed sobą i w dół rury. Co najważniejsze, jest bardzo łatwy w użyciu. Po prostu wsuń go do zablokowanej toalety i wepchnij, aż znajdzie blokadę. Następnie możesz go pchać i poruszać, aż przełamie blokadę.

Soda oczyszczona i ocet

Aby to było naprawdę skuteczne, będziesz chciał usunąć ścieki z miski. Następnie możesz dodać sodę oczyszczoną i odstawić na minutę. Wlej trochę białego octu, a oba związki zareagują ze sobą. W efekcie mieszanina powoduje miniaturowe eksplozje, a wytworzone ciśnienie może rozerwać zatkanie.

Wieszaki z drutu

Innym prostym podejściem, które często działa, jest wieszak z drutu. Musisz go rozebrać, a następnie wygiąć drut, aby mógł przejść przez rurę w taki sam sposób, jak świder toaletowy. Następnie możesz go wsunąć i przesunąć, miejmy nadzieję, że przy okazji rozbijesz zatkanie.

Odkurzanie na mokro

To skuteczna, choć nie najbardziej atrakcyjna opcja! Jeśli masz mokry odkurzacz, włóż dyszę do toalety i włącz ją. Jeśli chcesz, możesz najpierw usunąć wodę z miski.

Przy odrobinie szczęścia chodak zostanie wciągnięty do próżni, umożliwiając ponowne wypłynięcie wody z toalety.

Jeśli żadna z powyższych czynności nie zadziała, będziesz potrzebować hydraulika awaryjnego.

Ähnliche Beiträge

Leave a Reply